Portfolio

3. ročník Moravsko-lieskovského denného tábora.

3. ročník Moravsko-lieskovského denného tábora.

S potešením, nadšením, dobrým pocitom a odhodlaním môžeme skonštatovať, že sa nám podarilo aj tento rok zorganizovať, v poradí už tretí ročník, Moravsko-lieskovského denného tábora.

Tábor v termíne od 12. do 16. júla privítal v priestoroch Základnej školy v Moravskom Lieskovom 19 detí, viacerých „skalných“, niektorých úplne nových odvážlivcov, ktorí si počas celého týždňa medzi sebou merali sily, súťažili, čerpali nové informácie, poznatky, ale najmä množstvo neopakovateľných zážitkov.

Okrem desaťboja, pátracej akcie, opekačky, florbalového turnaja, tvorivých dielní, sme absolvovali aj dva skvelé výlety autobusom do blízkeho okolia. Všetky deti sa odhodlali prekonať nástrahy Tarzánie na Brezine, odkiaľ nás nohy odniesli až na Mierové námestie v Trenčíne. Zaslúžené občerstvenie si deti vychutnali pod holým nebom.

Vo štvrtok naše cesty viedli do kúpeľného mesta Piešťany. Piknik v parku, zmrzlina, kŕmenie labutí a najväčší zážitok, cesta miestnym vláčikom, to všetko sme stihli v tento deň.

V neposlednom rade je pre nás milou povinnosťou spomenúť fakt, že tento rok sme v tábore mohli privítať jedno dieťa bez platenia a poskytnúť tak aj jemu priestor na zážitky napriek nepriaznivej situácii, v ktorej sa jeho rodina ocitla. Veríme, že o rok to bude viac detí, ktorým takto pomôžeme prežiť výnimočný týždeň.

 

Dátum

10. február 2022

Tags

3. ročník Moravsko-lieskovského denného tábora.